PARTENERI

Pentru diversificarea ofertei de activitati extrascolare a elevilor si imbunatatirea activitatii scolii s-au stabilit:
I. Parteneriate nationale cu organizatiile:

1.SALVATI COPII - in urmatoarele programe:
- Centru educational Scoala 71 - se adreseaza copiilor exploatati prin munca;
- Copiii victime ale violentei;
- Scoala dupa scoala - adresat copiilor din ciclul primar ai caror parinti muncesc si parintii nu ii pot supraveghea.
- "A doua sansa" pentru invatamantul primar adresat copiilor care nu au frecventat scoala si au depasit cu cel putin
   4 ani varsta scolarizarii.

2. Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti - in programele:
- Educatie pentru sanatate
- Sa citim pentru mileniul III

3. Ministerul Educatiei si Cercetarii - Programul de granturi pentru dezvoltare scolara

4. Uniunea Armenilor.

5. Uniunea Sarbilor.

6. Scoala Galesu judetul Arges si Scoala Carol I Curtea de Arges - dezvoltarea creativitatii si abilitatii de comunicare ale elevilor.

7. Colegiul Economic HERMES - parteneriat educational privind organizarea Simpozionului "Momente istorice Contemporane".

8. Universitatea WALES - Romania - parteneriat privind managementul si colaborarea pentru atragerea de fonduri europene - Centrul European Educational

9. Pro-Credit Bank S.A.

10. Gradinita nr 51 - parteneriat educational.

II. Parteneriate internationale cu organizatiile:

1. Escuola media de I grado - San Domenica Sacro - Sardinia, Italia
    Comenius I - Together and ensamble in Europe.

2. Escuola Municipal del Trebal - Spania

3. Scoala "Iovan Ducici" Belgrad